Piletilevi Group laienes Tšehhi

AS Piletilevi Group ostis enamuse Tšehhi suurimast piletimüügiplatvormist GoOut.net

Hiljuti Rumeenia suurimast piletimüügikeskkonnast Bilete.ro enamuse ostnud Baltimaade juhtiv piletimüüja Piletilevi Group jätkab laienemist lähiturgudel, omandades enamuse Tšehhi turuliidrist GoOut.net-ist.

Piletilevi Groupi juhatuse esimehe Sven Nuutmanni sõnul on GoOut.net-i omandamine oluline samm ettevõtte strateegias laieneda uutele turgudele, tugevdada oma positsiooni Baltimaades ning astuda samme saavutamaks piletimüügiplatvormina juhtiv positsioon ka Kesk-Euroopas.  “GoOut.net-is on suurepärane nooruslik ja professionaalne meeskond, kellega saame koos ühist kasvustrateegiat ellu viima hakata. Lisaks saame edukalt ühendada meie ettevõtete IT arendusmeeskondade kompetentsid ning arendustegevused,” rääkis Nuutmann.

Piletilevi Groupi mõlemaid oste aitas rahastada SEB pank. „Eesti ettevõtete laienemine rahvusvahelistele turgudele elavdab meie majandust ning finantspartnerina toetame igakülgselt selliste ettevõtete ambitsioone,“ kirjeldas tehingut SEB juhatuse esimees Allan Parik.

Piletilevi Group ostab Tšehhi suurima külastajate arvuga piletimüügi ettevõttes GoOut.net 80-protsendilise osaluse ning kinnitab selle tehinguga kanda lisaks Tšehhile ka Poolas, Slovakkias ja Saksamaal. Uute ostudega Rumeenias ja Tšehhis suurendab Piletilevi Group aastas väljastatavate piletite mahtu 15 miljoni piletini ning kasvatab vahendatud piletimüügikäivet veel tänavu 210 miljoni euroni. Kolme järgneva aastaga on aga ettevõttel plaanis kasvatada pääsmete müügikäivet juba 300 miljoni euroni.

Nuutmanni sõnul on ligi 11 miljoni elanikuga Tšehhi mitmekesise kultuurimaastikuga riik ning partnerlus GoOut.net-iga annab Piletilevi Groupile võimaluse pakkuda vastastikku suurepäraseid üritusi  ja kogemusi laiale publikule. „Mul on siiralt hea meel, et GoOut.net tegevjuhina jätkav Lukáš Jandač ei kasutanud võimalust müüa kogu oma osalust ja jätkab olulise aktsionärina. GoOut.net meeskond jätkab oma igapäevast iseseisvast tegevust ning nende seniste klientide ja koostööpartnerite jaoks midagi ei muutu,“ märkis Nuutmann.

GoOut.net-i kaasaktsionärina ja juhatuse esimehena jätkava Lukáš Jandači sõnul on liitumine Piletilevi Groupiga nende jaoks äärmiselt põnev võimalus. “Piletilevi Group on enam kui 26-aastase kogemusega tunnustatud piletivahendusettevõte, millel on juba olemasolevad suhted rahvusvaheliste agentide ja artistidega. Hindame kõrgelt Piletilevi Groupi investeerimisvõimekust, mille heaks näiteks on ligi kuue miljoni euro suurune investeering uue piletimüügiplatvormi arendamisse. Nüüd saame sellesse anda ka oma panuse,” rääkis Jandač.

Tehingu hinda osapooled ei avalda. Nuutmann lisas, et Piletilevi Group ei välista uusi tehinguid turgudel, kus ollakse juba kanda kinnitanud, ühtlasi otsib ettevõte võimalusi geograafiliselt veelgi laieneda.

Ettevõtja Sven Nuutmanni investeerimisettevõttele EastCom Capital ja investeerimisfirmale BaltCap kuuluv Piletilevi Group on rahvusvaheline piletimüügi  ettevõte, millele kuuluvad Eestis Piletilevi, Lätis Bilesu Serviss, Leedus Bilietai.lt, Rumeenias Bilete.ro ning  Tšehhis, Slovakkias, Poolas ja Saksamaal GoOut.net brändide all tegutsevad täisteenust pakkuvad piletimüügikeskkonnad. Piletilevi Groupil täitus käesoleval aastal 26 tegevusaastat ning on Baltimaade suurim ja tuntuim piletimüügiplatvorm, mis pakub klientidele võimalust osta pileteid erinevatele üritustele, sealhulgas kontsertidele, teatrietendustele ning spordisündmustele.

BaltCap on Baltimaade suurim ja kogenuim erakapitaliinvestor, kes tegeleb nii väljaostu-, kasvu-, riski- kui ka infrastruktuuriinvesteeringutega. Alates 1995. aastast on BaltCap investeerinud enam kui 110 ettevõttesse erinevates tööstussektorites ja kaasanud kokku üle 700 miljoni euro kapitali. BaltCapil on enam kui 40 investeerimisspetsialistist koosnev meeskond, kes töötab Tallinna, Riia, Vilniuse, Varssavi, Helsingi ja Stockholmi kontorites.

LISA:
Sven Nuutmann
CEO
tel +372 51 32 881
sven@piletilevi.ee
AS Piletilevi Group
www.piletilevi.ee

Lukáš Jandač
CEO
tel +420 607 008 509
jandac@goout.net

Viimased PLogi postitused

207

müügipunkti üle Eesti

Ka tänapäeval meeldib inimestel osta pileteid füüsilisel kujul. Sellepärast kasutabki Piletilevi suurt müügipunktide võrku, milles on kakssada seitse asukohta paberpiletite mugavaks soetamiseks. Sealhulgas saab pääsmeid osta erinevate kultuuriasutuste kassadest, Circle K teenindusjaamadest, infoletiga varustatud Selveri, Rimi, Prisma ja Coop Maksimarketi kauplustest üle Eesti.

110 348

sotsiaalmeedia jälgijat

Postitame Facebookis üle 73 700 inimesele eesti ja üle 32 200 inimesele vene keeles. Lisaks on meil üle
4 400 jälgija Instagramis.

1 132 179

veebikülastust mais

Käesoleval aastal on külastatud Piletilevi.ee marketplace'i kokku 5 014 155 korda. Sündmuste otsinguvõimalust kasutas meie kodulehel 685 158 külastajat, unikaalseid otsinguid sooritati 1 655 572.

134 057

uudiskirja saajat

Iga nädal edastame kultuuriuudiseid enam kui 130 000 inimesele. Saadame uudiskirja välja kahes keeles. Lisaks on võimalik tellida ka teematilist või üritusepõhist eriuudiskirja.