Piletilevi Group laienes Rumeeniasse

Baltimaade suurim ja tuntuim piletimüügiplatvorm Piletilevi Group omandas enamusosaluse Rumeenia vanimas ja 30-protsendilise turuosaga kindlat liidripositsiooni omavas piletimüügiettevõttes Bilete.ro.

Piletilevi Groupi partneri ja juhatuse esimehe Sven Nuutmanni sõnul omandas Piletilevi Group Bukarestis allkirjastatud lepingu järgi Rumeenia ettevõttes 80,2-protsendilise osaluse, 19,8 protsendiga jäävad ettevõttesse Bilete.ro senised osanikud. Ettevõtte juhatuse esimehena jätkab Andreea Pop.

Sven Nuutmanni sõnul on Piletilevi Group juba mõnda aega pidanud laienemisplaane Baltimaadest välja, kuid ülemaailmne koroonakriis ja mullu talvel alanud Ukraina sõda tõmbasid neile pidurit. 20 miljoni elanikuga Rumeenia turule minek tähistab aga Piletilevi Groupi geograafilise laienemise algust.

“Näeme Bilete.ro asutajate ja juhtkonnaga suurepäraseid koostöövõimalusi ettevõtte laiendamiseks ning kindlasti saame vastastikku olla kasulikud parema teenuse pakkumiseks nii Rumeenia ja Baltikumi ürituste korraldajatele kui ka piletiostjatele,” ütles Nuutmann.

“Kindlasti soovime tuua Rumeenia turule piletikeskkonna uusimad tarkvaralahendused, panustada korraldajate iseteeninduskeskkonna ja analüütiliste aruannete arendamisse ning pakkuda ürituste korraldajatele oma kauaaegse kogemuse pinnalt parimaid turundusvõimalusi,” ütles Nuutmann, lisades, et Piletilevi Group on jätkuvalt otsimas aktiivselt laienemisvõimalusi nii Rumeenias kui lähiriikides.

Bilete.ro juhi Andreea Popi sõnul on aastas enam kui 30 000 üritusele ligi 7,5 miljonit piletit müüva Piletilevi Groupi 26-aastast kogemus raske alahinnata. “Euroopa ja maailma suuremate korraldajate hulgas tuntud piletivahendusettevõtte tulek Rumeenia turule parandab kindlasti Rumeenia korraldajate võimalusi tuntumate välisartistide kontsertide Rumeeniasse toomisel,” on Pop lootusrikas.

Ta tõi esile, et Piletilevi Group on läbi aastate vahendanud selliseid maailma tippartiste nagu Metallica, Rammstein, Ed Sheeran, Måneskin, Imagine Dragon, Weeknd, Depeche Mode ja palju teisi, spordiüritustest olnud aga müügipartner korvpalli euroliiga finaalturniirile Kaunases, autoralli WRC etapile “Rally Estonia” ning mullu Eestis Otepääl peetud laskesuusatamise maailma karikaetapile.

Bilete.ro on tegutsenud Rumeenia turul 17 aastat, vahendades aastas üle 1,5 miljoni pileti. 40 töötajaga ettevõte müüb pileteid miljoni igakuise külastusega internetikeskkonnas bilete.ro ja 1600 partnermüügipunktis üle riigi, omades üle 300 kliendi pea kõigis ürituste valdkondades. Peamised teenindatavad valdkonnad on sport, elektroonilise muusika festivalid, lastele suunatud meelelahutus ja teater.

Ettevõtja Sven Nuutmanni investeerimisettevõttele EastCom Capital ja rahvusvahelisele investeerimisfirmale BaltCap kuuluv Piletilevi Group on rahvusvaheline piletimüügi ja sündmuskorralduse ettevõte, millele kuuluvad Eestis Piletilevi, Lätis Bilesu Serviss ja Leedus Bilietai.lt ning pärast tehingu jõustumist Rumeenias Bilete.ro brändide all tegutsevad piletimüügikeskkonnad. Piletilevi Groupil täitus käesoleval aastal 26 tegevusaastat, pakkudes professionaalset teenust nii Baltimaade kui ka muude riikide sündmuste korraldajatele.

BaltCap on suurim ja kogenuim erasektori riskikapitalifirma Baltikumis, tegutsedes Balti- ja Põhjamaades ning ka Poolas. BaltCap keskendub ettevõtete omandamisele, kasvukapitalile, riskikapitalile ja infrastruktuuriinvesteeringutele. Alates 1995. aastast on BaltCap investeerinud enam kui 110 ettevõttesse erinevates ärivaldkondades ja kogunud üle 700 miljoni euro kapitali. BaltCapil on 40 investeerimisprofessionaaliga meeskond, kes tegutseb Tallinnas, Riias, Vilniuses, Varssaviks, Helsingis ja Stockholmis.

LISA:

Sven Nuutmann
CEO
AS Piletilevi Group

sven.nuutmann@piletilevi.ee
tel +372 51 32 881

Andreea Pop 
CEO                                                                                                                                                               
Bilete.ro                                                                                                                                    
andreea@bilete.ro                                                                                                                                            
+40 (744) 334 309

Viimased PLogi postitused

207

müügipunkti üle Eesti

Ka tänapäeval meeldib inimestel osta pileteid füüsilisel kujul. Sellepärast kasutabki Piletilevi suurt müügipunktide võrku, milles on kakssada seitse asukohta paberpiletite mugavaks soetamiseks. Sealhulgas saab pääsmeid osta erinevate kultuuriasutuste kassadest, Circle K teenindusjaamadest, infoletiga varustatud Selveri, Rimi, Prisma ja Coop Maksimarketi kauplustest üle Eesti.

110 348

sotsiaalmeedia jälgijat

Postitame Facebookis üle 73 700 inimesele eesti ja üle 32 200 inimesele vene keeles. Lisaks on meil üle
4 400 jälgija Instagramis.

1 216 174

veebikülastust augustis

Käesoleva aasta viie esimese kuuga külastati Piletilevi.ee marketplace'i kokku 5 014 155 korda. Sündmuste otsinguvõimalust kasutas meie kodulehel 685 158 külastajat, unikaalseid otsinguid sooritati 1 655 572.

134 057

uudiskirja saajat

Iga nädal edastame kultuuriuudiseid enam kui 130 000 inimesele. Saadame uudiskirja välja kahes keeles. Lisaks on võimalik tellida ka teematilist või üritusepõhist eriuudiskirja.