Haaret laiendav rahvusvaheline ettevõte Piletilevi Group tõuseb Kesk-Euroopa suurimaks

Piletilevi Group ostab enamusosaluse kahes Poola piletimüügifirmas ja tõuseb Poola turul suuruselt teiseks piletimüügiettevõtteks ning ühtlasi Kesk-Euroopa suurimaks tegijaks, vahendades aastas pileteid ligi 320 miljoni euro eest.

Piletilevi Groupi kaasomaniku ja juhi Sven Nuutmanni sõnul ostab Piletilevi Group Poola turul tuntud tegijad kicketi ning Biletomati. “Selle tehinguga omab nüüd Piletilevi Group ostetavates firmades 77-protsendist osalust, mis tõuseb 2026. aastaks 83,8 protsendi peale,” ütles Nuutmann.

Tema sõnul tagab Piletilevi Groupi ajaloo suurim investeering ettevõttele Poolas ligi 30-protsendilise turuosa. “Nüüd seisab ees ostetavate firmade ja meie olemasoleva ettevõtte GoOut Poola efektiivne ühendamine, et Piletilevi Groupi ja uute partnerite parimad funktsionaalsused jõuaksid võimalikult kiiresti kõikide meie klientideni,” rääkis Nuutmann.

Tema sõnul annab tugeva turujõuga piletivahendusettevõtte tekkimine Poola turule korraldajatele finantsilise kindlustunde, täiendab konkurentsi ja pakub suuremale publikumahule mitmekesisemat kultuuriürituste valikut. “Ühtsete standarditega ja riikideüleselt ühendatud piletisüsteem parandab oluliselt rahvusvahelist kultuurivahetust,” ütles Sven Nuutmann, lisades, et seni ürituste korraldajatele pakutud tingimused jäävad kehtima ka ettevõtete ühendamise järel.

Nuutmanni sõnul on ostetavate Poola ettevõtete müügiplatvormi tehnoloogiline tase väga hea ning kiirendab ka Piletilevi Groupi uue platvormi valmimist, millesse on ettevõte investeerinud ligi kuus miljonit eurot. Piletilevi uus platvorm valmib lõplikult 2025. aasta esimeses pooles.

Piletileviga liitunud Poola ettevõtete juhtide Maciej Wartacz, kicket.com tegevjuhi ja Konrad Kubaczewski, biletomat.pltegevjuhi sõnul tagab partnerlus Kesk-Euroopa suurimaks tegijaks tõusnud Piletilevi Groupiga ettevõtete jätkuva arengu ning annab võimaluse pakkuda ürituste korraldajatele veelgi efektiivsemat tuge ürituste turundamisel ja pääsmete müügil. “Me tunneme Konradiga üksteist rohkem kui kuus aastat ja meil on alati olnud ühine kavatsus ühendada ja suurendada oma ettevõtlust Poolas. Tänu Piletilevi Groupile ja erakapitalifondile BaltCap saame me selle lõpuks teoks teha ja saada Poolas teiseks suurimaks piletimüügi platvormiks, turul, kus aastas müüakse pileteid enam kui 1 miljardi euro eest,” ütles Wartacz.

Tehing allkirjastati teisipäeval Poola pealinnas Varssavis ning see jõustus kohe allakirjutamise järel. Tehingu kaasfinantseerija on SEB Pank. „Kohalike ettevõtete toetamine nende rahvusvahelisel laienemisel on üks meie eesmärke ja oleme väga rõõmsad, et saame olla Piletilevi Groupi partneriks sel teekonnal. Teeninduspõhiste ettevõtete areng on olnud väga kiire ja konkurentsitihe, seega on muljetavaldav näha, kui professionaalselt on Piletilevi suutnud kasvada, laiendada oma haaret ja saavutada turuliidri positsiooni,” kommenteeris SEB juhatuse liige Peep Jalakas.

Baltimaade suurim piletimüügikeskkond Piletilevi Group asus Kesk-Euroopas jõuliselt laienema mullu suvel, kui esmalt osteti enamusosalus Rumeenia ühest suurimast piletimüügifirmast Bilete.ro ning seejärel ka Tšehhi turuliidrist GoOut.net-ist.

“Sellega meie ambitsioonid ei piirdu ning oleme praegu alustanud veel kahes riigis ettevalmistusi ettevõtete omandamiseks,” ütles Nuutmann.

Tema sõnul on Kesk-Euroopa suurimaks tegijaks tõusnud Piletilevi märgatud ning iga kuu laekub eri riikidest mitmeid koostööettepanekuid. “Valime partnereid väga tähelepanelikult ja vaatame, et meie väärtused ja tulevikuvisioon langeksid kokku kaasaktsionäride omaga,” ütles Nuutmann.

Ettevõtja Sven Nuutmanni investeerimisettevõttele EastCom Capital ja investeerimisfirmale BaltCap kuuluv Piletilevi Group on rahvusvaheline piletimüügi ettevõte, mis tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Rumeenias, Tšehhi Vabariigis, Slovakkias ja Poolas ning tähistas tänavu 27. edukat tegevusaastat.

PiIetilevi Group tegutseb 79 miljoni elanikuga turul. Vahendatud  piletite maht on kasvanud 17 miljoni piletini 320 miljoni euro väärtuses ning kõigi veebilehtede aastane külastusmaht kasvab  116 miljonini aastas. Piletilevi Group pakub tööd ligi 250 inimesele.

Viimased PLogi postitused

207

müügipunkti üle Eesti

Ka tänapäeval meeldib inimestel osta pileteid füüsilisel kujul. Sellepärast kasutabki Piletilevi suurt müügipunktide võrku, milles on kakssada seitse asukohta paberpiletite mugavaks soetamiseks. Sealhulgas saab pääsmeid osta erinevate kultuuriasutuste kassadest, Circle K teenindusjaamadest, infoletiga varustatud Selveri, Rimi, Prisma ja Coop Maksimarketi kauplustest üle Eesti.

110 348

sotsiaalmeedia jälgijat

Postitame Facebookis üle 73 700 inimesele eesti ja üle 32 200 inimesele vene keeles. Lisaks on meil üle
4 400 jälgija Instagramis.

1 132 179

veebikülastust mais

Käesoleval aastal on külastatud Piletilevi.ee marketplace'i kokku 5 014 155 korda. Sündmuste otsinguvõimalust kasutas meie kodulehel 685 158 külastajat, unikaalseid otsinguid sooritati 1 655 572.

134 057

uudiskirja saajat

Iga nädal edastame kultuuriuudiseid enam kui 130 000 inimesele. Saadame uudiskirja välja kahes keeles. Lisaks on võimalik tellida ka teematilist või üritusepõhist eriuudiskirja.