Case study. Piletilevi x BMW IBU Laskesuusatamise maailmakarikaetapp Otepääl

10.-13. märtsil 2022 toimus Otepääl esmakordselt Balti riikides BMW IBU Laskesuusatamise maailmakarikaetapp. Nelja päeva jooksul võistles Eesti talvepealinnas kogu maailma laskesuusaparemik.

Piletilevi oli suursündmuse edukal toimimisel abiks piletimüügipartnerina. Meil on ülimalt hea meel, et oma pidevalt arenevate tehnoloogiate ja 25-aastase kogemusega saime nii mastaapse ürituse korraldamisse väärika panuse anda.

foto: Katariina Peetson

Piletimüük

Piletid pandi müüki aasta enne ürituse toimumist, 4. märtsil 2021. Hoolimata tol hetkel maailmas valitsenud pandeemiaolukorrast ning Eestis kehtinud piirangutest oli publikuhuvi tormiline – esimese kolme nädalaga müüdi 2500 pääset.

Pääsmeid sai lunastada AS Piletilevi Groupile kuluvate piletimüügiplatvormide kaudu Eestis (Piletilevi.ee), Lätis (BilesuServiss.lv) ja Leedus (Bilietai.lt).

Maailmakarikaetappi külastas neljal võistluspäeval kokku üle 15 000 pealtvaataja. Kohale oli sõitnud fänne enam kui kahekümnest riigist. Kõige rohkem laskesuusatamise austajaid tuli kohale piiri tagant Lätist – üle 1500 inimese.

Müügis oli kokku 176 erineva hinnaklassiga piletit. Sealhulgas ühe, kahe ja nelja päeva piletid. Igas kategoorias sai pileteid soetada eraldi rajale, suusastaadioni-, tiiru- ja VIP-tribüünidele. Saadaval olid erineva hinnatasemega pääsmed täiskasvanutele, noortele, lastele ja pensionäridele.

Samuti oli võimalik soetada ühe ja nelja päeva parkimispileteid spetsiaalsetesse parklatesse. Lisaks ka pääsmeid mitu korda päevas Tartu ja Otepää vahet sõitvatele transfeerbussidele, mis pandi tööle pealtvaatajate mugavaks ja turvaliseks liikumiseks.

Piletilevi haldas ka korraldaja enda poolt kokku pandud piletipakettide eelmüüki.

Võistluste ajal toimus piletimüük kohapeal nii peakassas kui parklates, kus oli tagatud ka kaardimakse võimalus.

Piletite müümiseks enda kodulehel otsustas korraldaja Piletilevi Ostukorvi widgeti teenuse kasuks. See andis suurepärase võimaluse kasutada võistluste kodulehe olemasolevat struktuuri ja kujunduselemente. Piletiostud sooritati otse korraldaja lehelt Piletilevi serveri vahendusel. Kõik korraldaja lehe kaudu tulnud tehingud kajastusid ürituse müügiaruannetes. Ostukorvi widgeti teenus on ürituste korraldajatele tasuta.

Piletikontroll

Oleme veendunud, et positiivne emotsioon sündmusest saab alguse sissepääsust. Omame Baltikumi meelelahutusturul suurimat kogemust ning teame, kuidas tagada kiire ja sujuv piletikontroll.

Tehniline valmisolek hõlmas võitluste ala erinevates kohtades asuvate läbipääsupunktide varustatust turvalise ja garanteeritud sideühendusega. MK-etapi piletikontrolli süsteemi planeerimise ja vajaliku tehnika ülevaatamisega alustas Piletilevi juba kaks kuud enne üritust. Testiti enam kui 50 piletikontrolliseadet ning vaadati tarkvarasüsteemides üle läbipääsude seadistamised. Lõplikule ülesseadmisele ja testimisele kohapeal kulus kaks aktiivset tööpäeva.

Erinevaid kontrollitavaid läbipääsupunkte võistluste ajal oli kokku seitse. Vastavalt Terviseameti poolt seatud piirangutele ja nõuetele tuli pidevalt jälgida ka võitluste ala erinevates tsoonides viibivate inimeste arvu. Seega tuli piletid skännerida nii igal sisenemisel vastavasse tsooni kui ka sellest välja minemisel. Tegemist oli erilahendusega, sest tavatingimustes teostatakse üritustel topeltkontrolli harva.

Eraldi teostati piletite kontrolli parklates ning Tartu-Otepää vahet sõitvates transfeerbussides.

Maksimumkoormuse juures töötas võistluste ajal korraga 31 skännerit. Kõige rohkem piletite skänneerimist ühe seadmega teostati laupäevasel võistluspäeval – peaväravas 934 ning suusastaadioni sissepääsus 974 korda.

Otepääl tegelesid piletikontrolliga lisaks vabatahtlikud. Pärast koolitamist varustasime nad vastavate seadmetega ning olime toeks kogu võistluse vältel. Nelja päeva jooksul lõi piletikontrolöridena kaasa kokku 22 vabatahtliku, kes olid väga tublid ja piletikontroll sujus tõrgeteta.

Turundus ja kommunikatsioon

Piletiostmise kohaks on korraldaja enda reklaamimaterjalides maininud vaid võistluste kodulehte aadressil biathlonotepaa.com. Vaatamata sellele osutus otse Piletilevi Groupi kodulehtede kaudu tulnud piletiostude osakaaluks 78%.

See näitab selgelt, miks tasub pileteid müüa tuntud ja pikaajalise kogemusega piletimüügiplatvormil.

Piletilevi keskkonda Eestis külastatakse iga kuu 500 000 – 1 000 000 korda. Sündmuse nähtavus ja esmaotsingu positiivne tulem mängivad suurt rolli heade müügitulemuste saavutamisel.

Kokku aastase müügiperioodi jooksul külastati Laskesuusatamise MK-etapi sündmuse lehte Piletilevi.ee platvormil üle 32 000 korra. Ostukonversiooni näitaja oli 19%, mis on Piletilevi keskkonna keskmisega võrreldes neli korda kõrgem.

Edukale piletimüügile aitas kaasa reklaam ja kajastus Piletilevi enda turunduskanalites. Laskesuusatamise MK-etapi promomiseks kasutati Piletilevi bännerireklaami, uudiskirju, videoekraane, sotsiaalmeediat ja kodulehe uudiste rubriiki.

Piletilevi lõi kaasa ka kommunikatsiooniplaani koostamisel.

Samuti aitas Piletilevi korraldajal edastada piletiostjatele võistluste korraldust ja kohapealseid reegleid puudutavat informatsiooni. Otsekommunikatsioon teostati GDPR’i nõuete kohaselt.

Aitäh!

Piletilevi tänab kõiki sportlasi, korraldajaid, vabatahtlikke, publikut ja ka ilmataati suurepärase talispordipeo eest. BMW IBU laskesuusatamise maailmakarikasari jõuab taas Otepääle 2026. aasta märtsikuus. Aastal 2024 peetakse Tehvandi Spordikeskuses laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused. Taaskohtumiseni!

* Piletilevi töötiim koosnes kohapeal 6 inimesest.
* Keskmiselt tegi Piletilevi tiimi liige päevas ligi 15 000 sammu.
* Keskmiselt viibis Piletilevi tiimi liige tööobjektil 9 tundi päevas.
* Kõik Piletilevi tiimi liikmed tegid igal hommikul COVID-19 kiirtesti – kokku tehti 30 testi.

P.S.

Kas teadsid, et ka Piletilevi on panustanud tänase laskesuusatajate põlvkonna arengusse? 🙂

Viimased PLogi postitused

207

müügipunkti üle Eesti

Ka tänapäeval meeldib inimestel osta pileteid füüsilisel kujul. Sellepärast kasutabki Piletilevi suurt müügipunktide võrku, milles on kakssada seitse asukohta paberpiletite mugavaks soetamiseks. Sealhulgas saab pääsmeid osta erinevate kultuuriasutuste kassadest, Circle K teenindusjaamadest, infoletiga varustatud Selveri, Rimi, Prisma ja Coop Maksimarketi kauplustest üle Eesti.

110 348

sotsiaalmeedia jälgijat

Postitame Facebookis üle 73 700 inimesele eesti ja üle 32 200 inimesele vene keeles. Lisaks on meil üle
4 400 jälgija Instagramis.

1 132 179

veebikülastust mais

Käesoleval aastal on külastatud Piletilevi.ee marketplace'i kokku 5 014 155 korda. Sündmuste otsinguvõimalust kasutas meie kodulehel 685 158 külastajat, unikaalseid otsinguid sooritati 1 655 572.

134 057

uudiskirja saajat

Iga nädal edastame kultuuriuudiseid enam kui 130 000 inimesele. Saadame uudiskirja välja kahes keeles. Lisaks on võimalik tellida ka teematilist või üritusepõhist eriuudiskirja.